RU  ENG  LV 

 

Rīgas Horeogrāfijas skolas izlaiduma koncerts 28. maijā 17.05.2019

28. maijā aicinām uz topošo baletdejotāju PIKC NMV Rīgas Horeogrāfijas skolas absolventu koncertu uz Latvijas Nacionālās operas Lielās skatuves. 

Desmit jaunas, apdāvinātas skolas absolventes - Helēna Atslēdziņa, Krista Enģele, Jekaterina Juhina, Samanta Kirsanova, Polina Kopilova, Arina Kuzina, Jolanta Lazdāne, Nikola Rozenberga, Renna Ščerbakova, Krista Štrausa - izdejos 20. un 21. gadsimta klasiskā un laikmetīgā baleta horeogrāfu darbus. Pedagoģu Jūlijas Gurvičas un Indras Lapšinas vadībā sagatavotā koncerta programmā ar jauneklīgu degsmi, tehnisku spozmi un emocionālu aizrautību atklāsies topošo baletdejotāju talants un profesionalitāte.

Skatītājus priecēs arī skolas vidējo un jaunāko klašu pedagogu un audzēkņu līdzdarbībā sagatavoti izcilu horeogrāfu darbi.

Biļetes - LNO un "Biļešu Paradīzes" kasēs, kā arī internetā 

 Rīgā viesojas baleta leģenda Gilbert MAYER! 17.05.2019

 Ar meistarklasēm no 15. līdz 18. maijam Horeogrāfijas skolā Rīgā viesojas baleta leģenda Gilbert MAYER!

Dzimis 1934. gada 3. novembrī Ženēvā kur arī sāka savas dejas gaitas, Gilbert MAYER visu savu apzināto karjeru pavadījis Parīzes Operā.1948. gadā uzņemts deju skolā, 1951. gadā pirmo reizi iznāca uz skatuves un pievienojās baleta saimei. Pārstāvot “Grand Sujet” no 1955. gada, viņš jau 1961. gadā tika nominēts par “Pirmo klasisko deju dejotāju” (First Classical Dancer) un sāka dejot pārsvarā “Ballets du Répertoire”. 1970. gadā viņš nozīmēts par Baleta Profesoru un sācis arī
darboties Deju skolā ko turpinājis darīt vairāk kā 30 gadus.

Profesinoālā pieredze: "Royal Ballet" un Londonas "Royal Academy of Dancing" vizītprofesors, kā arī darbojies vairākās slevenās
organizācijās – Marseļas Nacionālais Balets, Béjart Balets Lausanne, Hamburgas Balets, Londonas Baleta Festivāls, Austrālijas
Balets, Norvēģijas Nacionālais Balets, Milānas la Scala Balets,Bukarestes Nacionālais Balets utt.

Kā arī nozīmīgākajās skolās: Karaliskā baleta skola, Flandrijas Karaliskā baleta skola, Pekinas deju institūts, Varšavas Operas skola, Ecole Supérieure du Quebec, Rudra Béjart, Angļu Nacionālā baleta skola uc.

Kā pasniedzējs: Daudzas franču un ārvalstu zvaigznes regulāri seko viņa mācībām.

Ženēvas Konservatorijas Deju skolas mākslinieciskais padomnieks un dekāns no 1985. gada līdz 1991. gadam, kopš 1994. gada bija atbildīgs par misiju A.F.A.A. (Ārlietu ministrija) par klasiskās dejas ietekmi pasaulē.

Horeogrāfs, mākslinieciskais vadītājs, vēsturnieks un deju teorija, izglītības disku autors, viņš bija arī daudzu radījumu televīzijas producents Francijas tekevīzijā.

Daudzu balvu un titulu īpašnieks – Goda leģiona ordenis, mākslas un vēstules virsnieks, Parīzes pilsētas Vermeila akadēmisko Palmu un medaļu bruņinieks.

Veiksmīgi turpinot starptautisku karjeru, viņš pārstāv franču skolu visā pasaulē. Ilgus gadus bija un ir lielā draudzībā ar tādām leģendām kā Godunovs, Nurijevs, Barišņikovs.

 

 

 

 Uzņemšanas kārtība 17.05.2019

No 2019.gada 1.aprīļa līdz 24.maijam norisināsies dokumentu pieņemšana iestājeksāmeniem sagatavošanas, 1.klasē un 2.-5.klasē.

No 2019. gada 20.maija līdz 3.jūnijam norisināsies dokumentu pieņemšana iestājeksānemiem I kursā. 

Dokumentu pieņemšana tikai klātienē, skolas administrācijā.

Par uzņemšanas kārtību aicinām kārtīgi iepazīties nolikumā:

Izglītojamo uzņemšanas noteikumi 2019./2020.mācību gadā 

 

 ARS Rezumē:Alarm of the white birds 07.05.2019

Izstādes Lidija Auza. Glezniecība noslēgumā aicinām uz ARS Rezumē.

“Alarm of the White Birds” ir dejas izrāde, ko radījis mūziķis Artis Gāga, iedvesmojoties no Lidijas Auzas glezniecības. Izrādes horeogrāfiju veidojis Zigmars Kirilko. 
Izstāžu zālē “Arsenāls” saspēlē ar Lidijas Auzas darbiem to refleksijas izdejos Latvijas Nacionālās Operas un Baleta mākslinieki Zigmars Kirilko un Justīna Teličena, horeogrāfs un dejotājs Leonards Lenijs Vīksne(Spēlmaņu nakts 2018 balva kategorijā Gada kustību mākslinieks), kā arī NMV Rīgas Horeogrāfijas skolas otrās klases audzēknes!
Izrādē piedalīsies mūziķi Artis Gāga (balss, saksofons, perkusijas), Mārtiņš Gailis (čells), Āris Ozols (ģitāra) un Pēteris Liepiņš (bass).
"Alarm of the White Birds” (“Balto putnu trauksme”) ir nosaukums vienam no Lidijas Auzas darbiem. Angļu valodā vārdam “alarm” ir vairākas nozīmes, tostarp trauksme, pamošanās. Šis simboliskais putna sauciens palīdz vienlaikus norimties un atmosties sarežģītajā un pārblīvētajā laikā, kurā dzīvojam, paskatīties pāri laicīgajam un ieskatīties eksistenciālajā, mūžīgajā.
Daudzus gadus Lidijas Auzas daiļrades galvenā tēma bijusi balets – īpaši intīmi aizkulišu mirkļi mēģinājumu zālēs un ģērbtuvēs vai gaidot skatuves uznācienu. Jaunradītajā dejas izrādē mirklis pirms uznāciena atdzīvojas un Lidijas Auzas gleznās ieliktais milzīgais gara spēks īstenojas mūzikā un dejā.
Izrāde notiek pasākuma cikla “Ars Rezumē” ietvaros. Tā ir i/z ARSENĀLS programma, kas tiecas veicināt dažādu jomu starpdisciplināru sadarbību un inovatīvu formātu jaunradi. Pasākumi tiek veidoti sadarbībā ar mūziķiem, māksliniekiem, aktieriem, dzejniekiem, dejotājiem un citām radošām personībām un apvienībām.
LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm.

Izrādi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

 Apbalvoti pirmās Dejas balvas laureāti 30.04.2019

29. aprīlī, Mihaila Čehova Rīgas krievu teātrī notika Dejas balvas pasniegšanas ceremonija, kurā tika paziņoti un apbalvoti laureāti katrā no 13 nominācijām, pasniegtas skatītāju balvas, kā arī godināts mūža balvas dejas mākslā saņēmējs – horeogrāfs, dejas pedagogs, vairākkārtējs Deju svētku virsvadītājs Uldis Šteins.

Jaundibinātā Dejas balva ir Latvijas augstākais apbalvojums profesionālajā dejas mākslā – baletā, laikmetīgajā dejā, mūsdienu un skatuviskajā tautas dejā. Šogad to pasniedza par izciliem sasniegumiem 2017. un 2018. gadā. Katrs laureāts saņēma naudas balvu 1000 eiro apmērā (mūža balvas saņēmējs – 1500 eiro) un mākslinieces Gintas Grūbes veidotu statueti.

Dejas balvu rīko Latvijas Dejas informācijas centrs sadarbībā ar Kultūras ministriju. Žūrijas komisijā strādāja baleta eksperti Gunta Bāliņa, Marians Butkevičs un Regīna Kaupuža (žūrijas komisijas priekšsēdētāja), laikmetīgās dejas eksperti Ramona Galkina un Andris Kačanovskis, skatuviskās tautas dejas eksperti Gints Baumanis un Alda Skrastiņa, mūsdienu dejas eksperti Inga Raudinga un Guntis Spridzāns. 

NMV Rīgas Horeogrāfijas skolai ir liels prieks un gods, jo 8 balvu saņēmēji ir skolas absolventi. Apsveicam!

 “Dejas balvas 2017–2018” laureāti

Klasiskās dejas iestudējums vai notikums

Balets “Antonija #Silmači”, horeogrāfs: Aivars Leimanis, producents: Latvijas Nacionālā opera un balets 

 

 

Klasiskās dejas horeogrāfe
Milana Komarova par baletu “Karmena” festivāla “LNSO Vasarnīca” ietvaros un baleta miniatūrām


 

Klasiskās dejas dejotāja
Jūlija Brauere par lomām: Džuljeta (“Romeo un Džuljeta”), Konstance (“Trīs musketieri”), Marija (“Riekstkodis”), Nikija (“Bajadēra”), Cerlīna (“Dons Žuans”), Odeta (“Gulbju ezers”)


Klasiskās dejas dejotājs
Kārlis Cīrulis par lomām: Solors (“Bajadēra”), Mazeto (“Dons Žuans”), Prinča draugs (“Gulbju ezers”), Hosē (“Karmena”), Rūdis (“Antonija #Silmači”), D’Artanjans (“Trīs musketieri”)

 

 

Laikmetīgās dejas horeogrāfe
Agate Bankava par izrādēm “Slikta”, “Memor”, “Future Freak”

 

 

Laikmetīgās dejas dejotāja
Anna Novikova par izpildījumu izrādēs “Divotne”, “Slikta”, “visas manas vājības ir tavas lūpas”
 

 

 

Ieguldījums dejas mākslā

Olga Žitluhina par māksliniecisko, pedagoģisko un organizatorisko darbību Latvijā un starptautiskā līmenī 


 

Pārsteigums dejas mākslā
Deju lieluzvedums “Abas Malas”, horeogrāfi: Dace Adviljone, Liene Grava, Raimonds Martinovs, Gints Baumanis, producents: Latvijas Nacionālais kultūras centrs, Daiga Livčāne


Portāla LSM.lv skatītāju balsojumā par labāko lielās formas izrādi tika atzīts deju lieluzvedums “Abas Malas” (horeogrāfi: Dace Adviljone, Liene Grava, Raimonds Martinovs, Gints Baumanis, producents: Latvijas Nacionālais kultūras centrs, Daiga Livčāne). Skatītāju balvu kā mazās formas izrāde ieguva balets “Karmena” (horeogrāfe: Milana Komarova, producents: Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris). 

Deju lieluzvedumā "Abas Malas" piedalījās 44 RHS audzēkņi. 

(Foto: TVnet) ATVĒRTO DURVJU DIENA 26.04.2019

PIKC NMV Rīgas Horeogrāfijas skolas ATVĒRTO DURVJU DIENA notiks š.g. 3.maijā visas dienas garumā!

Šajā dienā būs iespēja konsultēties par RHS audzēkņu uzņemšanu un mācībām, kā arī klātienē baudīt mācību procesu un ne tikai!
Atvērto durvju dienā varēsi aplūkot baletdejotāja skatuves tērpus, iepazīties ar skolas vēsturi, aktīvi piedalīties aktieru meistarībā un laikmetīgajā dejā, satikt skolas absolventus, tagadējos LNOB baletdejotājus, kā arī izbaudīt pirmo baleta klasiskās dejas nodarbību pats!

Uz tikšanos 3.maijā!

P.s. Lūgums ņemt līdzi maiņas apavus vai zeķītes.RHS Pavasara koncerts "Ziedu viju vainagā" 26.04.2019

Š.g. 30.aprīlī, plkst. 18:00 skolas koncertzālē aicinām uz tradicionālo Rīgas Horeogrāfijas skolas pavasara koncertu "Ziedu viju vainagā", kurā īpašā pavasara atmosfērā uztāsies 2.klašu - III kursa audzēkņi. 

Gaidīsim!

 Image may contain: flower and textERASMUS + STĀSTU PĒCPUSDIENA 24.04.2019

Šī gada 2.maijā plkst. 17:30 Kora zālē, Rīgas Doma kora skolā gaidīsim ikvienu interesentu uz Erasmus+ stāstu pēcpusdienu!   

Stāstā dalīsies gan Rīgas Horeogrāfijas skolas  2.kursa audzēknes - Agate, Laura Grieta, Jekaterina, Poļina, gan skolotāja Diāna Manceviča un direktora vietniece Ilze Rutkovska par iegūto pieredzi Lietuvā, Viļņā, gan arī citu struktūrvienību audzēkņi un pedagogi dažādās Eiropas skolās. Būs interesanti un iedvesmojoši!

Īpaši šī informācija būs noderīga I kursam un III kursam, kas rudenī varēs pieteikties nākamajam apmaiņas pieredzes braucienam.

 Sveicam un lepojamies! 22.04.2019

No 8. līdz 14.aprīlim skolotāja Diāna Manceviča ar I kursa audzēknēm Sofiju Beļkinu, Oļesju Čudakovu un Elīnu Blažēvicu devās uz Starptautisko baleta konkursu Spoleto, Itālijā.

 

Ar lielu prieku īpaši sveicam Elīnu Blažēvicu, kas konkursā ieguvusi finālistes diplomu!   Zināmi Kultūras ministrijas Balvas 2018 saņēmēji 18.04.2019

Kultūras ministrija katru gadu izvērtē jauniešu sasniegumus konkursos, izstādēs un skatēs mākslu nozarēs un piešķir apbalvojumu nozīmīgāko konkursu laureātiem un viņu pedagogiem.
Ar prieku informējam, ka šogad Balvas saņēmēju skaitā ir Profesionālās izglītības kompetences centra „Nacionālā Mākslu vidusskola”

RHS audzēkņi: 

Keita Marija Bloma,

Laura Grieta Grīnberga,

Marats Sultanovs;

RHS skolotāji:

Zane Lieldidža-Kolbina,

Jūlija Gurviča,

Agnese Andersone,

Sergejs Neikšins.

Svinīgā Balvas pasniegšanas ceremonija notika 2019. gada 18. aprīlī, plkst.12.00, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē. Balvas pasniegšanas ceremoniju rīko Kultūras ministrija sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru.

No sirds apsveicam!

Image may contain: 9 people, people smiling, people standing, shoes and indoor 

Foto: Latvijas Republikas Kultūras ministrija 


Arhīvs
2019 (21)   
2018 (27)   
2017 (41)   
2016 (27)   
2015 (34)   
2014 (7)   
2013 (1)   
2011 (1)   
2010 (1)   
2009 (1)   
2008 (4)   
18 (32)