RU  ENG  LV 

 

"Patvaris: dari pats no A līdz Z" 29.novembrī 06.11.2019

PIKC Nacionālā Mākslu vidusskola aicina audzēkņus un interesentus uz pieredzes stāstu vakaru ar Sarunu Festivāls LAMPA programmas kuratori Egitu Prāmu unSansusī Festivāla dibinātāju, operdziedātāju Armandu Siliņu 29. novembra vakarā Kalnciema kvartālā, Kalnciema ielā!

"Patvaris: dari pats no A līdz Z" ir Kultūras ministrijas Radošo Partnerību Programmas RaPaPro projekts, ko īsteno PIKC Nacionālā Mākslu vidusskola. Projekta ietvaros 3 piektdienas tiks veltītas sarunām un diskusijām ar dažādu kultūras nozaru profesionāļiem. Ieeja brīva visiem interesentiem.

 Rīgas Horeogrāfijas skolas dalība III Starptautiskajā Horeogrāfijas skolu festivālā – „Малый Нуреевский” Ufā, Baškīrijā 06.11.2019

Laikā no 31.X-3.XI 2019. Ufā (Baškīrija) notika III Starptautiskais Horeogrāfijas skolu festivāls – „Малый Нуреевский”.

Festivāla dalībnieki no dažādām valstīm, pārstāvot savas skolas, demonstrēja savas profesionālās iemaņas un prasmes. Rīgas Horeogrāfijas skolas audzēkņi šajā festivālā piedalījās jau otro reizi (2017.g. - I kursa audzēkne Jolanta Lazdāne, ped. Regīna Kaupuža). Starp 19 baletskolām, tostarp A.Vaganovas Krievu Baleta akadēmija, Maskavas Valsts Horeogrāfijas akadēmija, Permas Valsts Horeogrāfijas skola, Novosibirskas Valsts Horeogrāfijas skola, Academy Russian Ballet Tokyo, mūsu skolu šogad pārstāvēja I kursa audzēkne Apollinārija Kartavceva, ped. Indra Lapšina.

Festivāla ciemiņi bija tādas prominentas personības kā Charles Jude (Francija, Parīzes Operas baleta premjers, Bordo Nacionālās operas baleta trupas vadītājs, daudzu starptautisko baleta konkursu laureāts, Rudolfa Nurejeva audzēknis), Valērija Uraļskaja (Maskava, žurnāla „Балет” galvenā redaktore, baleta vēsturniece, filozofijas zinātņu kandidāte, Viskrievijas un Starptautisko Baleta konkursu žūrijas locekle), Sergejs Usanovs (Maskava, Starptautisko Baleta Konkursu Federācijas ģenerāldirektors), Olga Rozanova (Sankt-Pēterburga, baleta vēsturniece, mākslas zinātņu kandidāte, Sankt-Pēterburgas N.Rimska-Korsakova Valsts Konservatorijas docente) u.c.

Festivāla atklāšanas ceremonijā, Rīgas Horeogrāfijas skolai bija uzticēts koncerta programmas pirmais numurs - R.Drigo Floras variācija no M.Petipā/J.Burlaka baleta „Floras atmoda”. 

Festivāla dienaskārtībā bija paredzētas 2 klasiskās dejas meistarklases, kuras vadīja ped. Vladimirs Tolstuhins (Permas Valsts Horeogrāfijas skolas direktora vietnieks, mākslinieciskais vadītājs, klasiskās un dueta dejas pasniedzējs ) un Andrejs Merkurjevs (Maskava, Lielā Teātra solists), kā arī klasiskā dueta meistarklase – ped. Aleksandrs Šeļemovs (Novosibirskas Valsts Horeogrāfijas skolas mākslinieciskais vadītājs, klasiskās un dueta dejas pasniedzējs). Savukārt pedagogi varēja aktīvi diskutēt pie apaļā galda par tēmu – „Nākotnes skola”.Festivāla dalībniekiem bija iespēja apmeklēt Baškīrijas Valsts Operas un baleta teātri - viencēliena baletus „Водная красавица” un „Как стать балериной” Baškīrijas Horeogrāfijas koledžas audzēkņu izpildījumā.

Gala koncertā, kurš notika uz Baškīrijas Valsts Operas un baleta teātra skatuves, uzstājās visi festivāla dalībnieki. Arī mūsu Apollinārijas Kartavcevas izpildījumā parādītais horeogrāfes Annas Romenkovas laikmetīgās dejas numurs „Undīne” (Nilsa Frāma mūzika) izpelnījās skatītāju un profesionāļu atzinību.

 Rīgas Horeogrāfijas skolas saime sveic klasiskās dejas pedagoģi Ludmilu Vikanovu ar Atzinības krusta apbalvojumu! 05.11.2019

Valsts prezidents Egils Levits un Ordeņu kapituls 2019.gada 18.oktobrī nolēma par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā apbalvot ar Atzinības kurstu un iecelt par Atzinības krusta kavalieri baletmeistari un horeogrāfi, Profesionākās izglītības kompetences centra "Nacionālā Mākslu vidusskola" Rīgas Horeogrāfijas skolas klasiskās dejas pedagoģi Ludmilu Vikanovu

 Rīgas Horeogrāfijas skolas audzēkņiem pasniegti Žilbēra Meijera (Gilbert Mayer) meistarklases sertifikāti 30.09.2019

Šī gada 27. septembrī no plkst. 14:00 līdz 15:00, Rīgas domes sēžu zālē Rīgas horeogrāfijas skolas kursu audzēkņiem tika pasniegti Žilbēra Meijera (Gilbert Mayer https://fr.wikipedia.org/wiki/Gilbert_Mayer) meistarklases sertifikāti.

"MEA Investment Network" sadarbībā ar Rīgas Horeogrāfijas skolu (RHS) pasniedza Parīzes Operas Baleta Metra Žilbēra Meijera Baleta Sertifikātus RHS audzēkņiem. Pasniegšanā piedalījās: Toufic Kawar ("MEA Investment Network") , Agnese Andersone (RHS vadītāja), Jānis Mārtiņš Skuja (Rīgas dome), Anete Jēkabsone-Žogota (Rīgas dome), Regīna Kaupuža (RHS). 

Tika nolasīta Žilbēra Meijera vēstule Rīgas Horeogrāfijas skolai, sazvanīts pats Meistars klātbūtnē un ar aplausiem un ziediem piešķirts serfitikāts audzēknēm.

Žilbērs Meijers dzimis 1934. gada 3. novembrī Ženēvā kur arī sāka savas dejas gaitas. 1948. gadā uzņemts deju skolā, bet 1951. gadā pirmo reizi iznāca uz skatuves un pievienojās baleta saimei. Metrs Meijers visu savu apzināto karjeru pavadījis Parīzes Operā, ir daudzu atzinības titulu īpašnieks, skolotājs un pasniedzējs daudzos pasaules Operas un Balretas teātros un skolās, kā arī ir bijis daudzu pasaules mēroga baletdejotāju skolotājs, kā Barišņikovs, Nurijevs un citi. Neskatoties uz savu piekljīgo vecumu, viņš joprojām ceļo pa pasauli un pasniedz meistarklases. Tā, jau otro reizi esot Latvijā viņš šī gada 15.-17. maijam pavadīja daudzas stundas ar Rīgas Horeogrāfijas skolas studentiem pasniedzot vairākas meistarklases baletā.

  

 Guillermo Luis Horta Bettancourt (Kuba) meistarklases 13.09.2019

10. septembrī Rīgas Horeogrāfijas skolā viesoās mūsdienu vokālists, horeogrāfs, teātra režisors un mākslinieks Guillermo Luis Horta Bettancourt (Kuba), pasniedzot meistarklasi I un II kursiem “Ķermenis kā mūsu dvēseles un gara izpausmes līdzeklis: mākslinieka ceļš ikvienam”.

  

Rīgas Horeogrāfijas skola uzsāk jauno 2019./2020. mācību gadu! 09.09.2019

2. septembrī Rīgas Horeogrāfijas skolas saime svinēja 2019./2020. mācību gada sākumu! Svinīgajā pasākumā skolas pagalmā, audzēkņus, viņu vecākus un pedagogus uzrunāja Rīgas Horeogrāfijas skolas vadītāja Agnese Andersone ar spēka un iedvesmas vārdiem jaunajam mācību gadam. Sveicām jaunpienācējus - 1.klasi un I kursus, jaunos audzēkņus profesionālās vidējās izglītības programmā “Laikmetīgā deja”, kā arī jaunos audzinātājus un skolotājus. Mīļus sveicienus bija sagatavojuši II un III kurss. Ar muzikālu sveicienu mūs priecēja Emīla Dārziņa mūzikas skolas audzēknis Nikolass Mūrnieks.Lai visiem veismīgs Jaunais mācību gads!

 
Foto: Raimo LielbriedisSveicam un lepojamies! 26.06.2019

Prieks ziņot, ka šodien Latvijā atgriežas skolotāja Diāna Manceviča ar 1.kursa audzēkni Sofiju Beļkinu no 12.Starptautiskā Baleta konkursa Suelā, Dienvidkorejā ar lieliskiem jaunumiem! Audzēkne Sofija Junioru A grupā tika konkursa finālā un ir diplomante, kā arī saņēmusi uzaicinājumu uz 1.Starptautisko Baleta konkursu Ksiamenā, Ķīnā. 

12.Starptautiskā Baleta konkursa Suelā piedalījās arī mūsu skolas absolventi - Justīne Teličena un Germans Šenčeko, abi Senioru grupā ir konkursa finālisti un diplomanti!

No sirds sveicam visus ar gūtajiem panākumiem!

 

 Senās mūzikas festivāls 2019 - "Salātlapiņa" 25.06.2019

Senās mūzikas festivāla koncertu bērniem gados jaunākie klausītāji iemīļojuši un gaida ar īpašu nepacietību. Rundāles pils Baltajā zālē pasaka no vienkārša stāsta nemanot pārvērtīsies aizrautīgā un piedzīvojumu pilnā muzikālā ceļojumā,
Brāļu Grimmu pasakā par meiteni Salātlapiņu, kuru ļaunā Ragana ieslodzījusi tornī, noteikti ieradīsies labais Princis.

Salātlapiņas muzikālajā stāstā skanēs Jolantas Strikaites-Lapiņas dzidrais soprāns, Prinča lomā būs grupas The Sound Poets solists Jānis Aišpurs, bet Raganas tēlā iejutīsies pieredzējusī operas soliste Sonora Vaice. Uzvedumā piedalīsies Latvijas Radio kora solisti,instrumentālais ansamblis Pētera Vaickovska vadībā, kā arī NMV Rīgas Horeogrāfijas un Rīgas Doma kora skolas audzēkņi!!!

 

 RHS izlaidums 2019 17.06.2019

Saulainā sestdienā, 15.jūnijā, Emīla Dārziņa mūzikas skolā, izlaidumu svinēja RHS

absolventi - III kurss un 5.baleta klase.

Paldies kursu un klašu audzinātājām par skaisto veikumu - Ludmilai Vikanovai, Ritai Harlapa,

Jūlijai Gurvičai un Indrai Lapšinai!

Lai skolas gaisma
pavada turpmāk!
Cik daudz gaismas uz ceļa,
Pa kuru mums jāiet ...
Iesim
Saņemt un starot,
Un dot.
/Ojārs Vācietis/

 

 Uzņemšanas iestājeksāmenu rezultāti 1. klasei!!
10.06.2019

Lasīt vairāk ...

Arhīvs
2019 (32)   
2018 (27)   
2017 (41)   
2016 (27)   
2015 (34)   
2014 (7)   
2013 (1)   
2011 (1)   
2010 (1)   
2009 (1)   
2008 (4)   
18 (32)